Klizan zažil v Maroku nejlépe dva týdny v kariéře

Marrákeši, BRATISLAVA. Slovenský daviscupový reprezentant Martin Klizan vyhrál na antuce v Maroku dva challengerový turnaje za sebou, nejprve v Rabatu a minulý týden v Marrákeši. V novém žebříčku ATP se vrátí do první stovky, asi na 91. místo.

“Byly to dva nejlepší týdny mé kariéry. Cítil jsem se dobře, hrál jsem výborný tenis, “spokojeně hodnotil po sobotním finále tenista se šikovnou levačkou. “Během nich jsem v dvouhře vyhrál deset zápasů za sebou, ztratil jsem pouze set. Navíc v Marrákeši jsem se Španělem Munoz-De La Navom triumfoval i ve čtyřhře. Co víc jsem si mohl ještě přát? Sám sobě jsem dokázal, že mám na to, abych byl v první stovce.A abych se v ní zdomácněl. “Série deseti vítězství

antuka je Klizan nejoblíbenější povrch. A tak s trenérem Karlem Kučerou vymysleli plán, aby se právě na Challenger v Maroku posunul ze 119.místa.

“Mým cílem bylo přiblížit se k stovce, abych měl v dubnu zabezpečen přímý postup na Roland Garros v Paříži,” řekl 22-letý Bratislavčan. “Výsledky byly nakonec nad očekávání.”

Při rozběhu v Casablance ho ve čtvrtfinále zastavil Francouz Devilder, ale pak v Rabatu a Marrákeši posílal z kurtu s prohrou jednoho soupeře za druhým.

První poděkování patřilo kondičního trenérovi Jiřímu Dulík, který ho doprovázel na africkém Bet365-Podrobnosti zde kontinentu. “Bez něj bych to nedokázal,” poznamenal. “V přípravě mi věnoval péči od svitu do večera.” Servis přes 200 km / h

Klizan velmi dobrý servis, hrál nátlakové ze základní čáry, nejvíce vítězných fiftínov si připsal tvrdými forhendové údery.Při podání mu vícekrát naměřili rychlost přes 200 km / h, což je už světová třída. Finále s Ungur zakončil esem.

“Přes dvoustovce už servis běžně,” tvrdil. “V přípravě jsme podání věnovali velkou pozornost a už se to projevuje.”

Pro Klizan je to čtvrtý challengerový titul. Všechny vybojoval s trenérem Kučerou.


Do Bet365-Více informací té doby výkonnostně málo postupoval.V Bratislavě 2010 vyhrál v hale na tvrdém povrchu, v Janově 2011 na antuce a také dvě nové prvenství přibyly na antuce.

“V posledním období jsem změnil mnoho věcí – stravu, nápoje, životosprávu i tréninkový proces,” hledal návod na zlepšení. “Pochopil jsem, že pokud chci něco dosáhnout, musím být na sebe náročný.” Musí se zlepšit i na betonu

Loni v září poprvé nakoukl do první stovky ATP, dostal se na 86. místo, ale po dvou měsících z ní vycouval.Sám ví, že kromě antuky se musí zlepšit i na tvrdých površích a na trávě.

“Trenér Kučera mě přesvědčuje, že moje hra pasuje i na betonové dvorce a já tomu věřím stále víc,” doplnil Klizan. “V zimě jsme pracovali zejména na servisu, řezaném bekhend, volej. Je ještě co zlepšovat. “

Bet365-Registrace s bonusem zde