Děti si často stěžují na to, že se u nich něco bolí

Děti si často stěžují na to, že se u nich něco bolí. Avšak ne vždy se tyto stížnosti se ocitnou pravda. Zjištění, že dítě předstírá nemoc, rodiče jdou od sebe a začnou nadávat: “”, dokonce ani se snaží pochopit příčiny takového chování. A mezi tím, příznaky mohou být varovným signálem. Pokusme se v tomto vyřešeno.

Souhlasit s tím, že nejen děti, ale i dospělí někdy předstírat, že je nemocný, aby se brzy odejít z práce, vyhnout se nějaký druh nevyžádané činnosti nebo jednání. Samozřejmě, je to špatné a špatné, ale někdy jinou možnost, než podvádět, ne. Úplně jiná věc, pokud příznaků nemoci na sobě systematický charakter. V takovém případě lze hovořit o tzv. chování, které potřebuje korekci.

Ale před tím, jak odpovědět na otázku “co dělat”, je třeba pochopit příčiny, které vedou děti neustále předstírat, že je nemocný.

Co se děje kolem nemocné dítě? Obklopují ho pozorností a péčí. Rodiče se neustále ptají dětské pocity, měří teplotu, krmí . Opravdu dítě, samozřejmě, není pociťuje všechny “kouzla” nemoci, protože se cítí špatně, ale přesto si uvědomuje, že se nachází v několika privilegované postavení, a snaží se udržet ji po uzdravení. Jak? Re nemocný.

V tomto případě symptomatická chování – jakési poselství, dospělým. Dítě jako by prohlašuje: “Ušetřte mě, starat se o mě, osvoboďte se od nutnosti self-servis, kupte něco chutná”. Nicméně, materiál strana problému není to ta hlavní věc, dárky a sladkosti – to . Dítě, které vynáší příznaky nemoci, je důležitý kontakt s dospělými. .

K podobnému chování dítěte vede nedostatek pozornosti. Bohužel, dospělí se vejdou tak vášnivý každodenního shonu a prací, že zapomíná o základních projevech lásky a péče. A je to tak snadné obejmout dítě, na konci náročném dni, pomůže to rozebrat postele, přečíst pohádku nebo se ptát o dění ve škole. Pokud to bude probíhat denně, pak se u dítěte nebude třeba volat kontakt příznaků.

Někdy děti předvádět příznaky onemocnění, aby se zabránilo jakékoli nežádoucí životních situací. Děti se mohou bát odpovědné vystoupení, zkoušky, kontrolní práce, soutěže. Dětská úzkost může být tak velký, že dítě začne hledat způsoby, jak se vyhnout účasti na nežádoucí události. A jedním z takových způsobů, jak se stává “péče, v nemoc.”

Posuďte sami. Nemoc může zbavit dítě od události, nebo alespoň vyrovnat důsledky selhání. Například, špatné pohody lze ospravedlnit špatný výkon nebo nízké výsledky na soutěžích. A je to mnohem jednodušší převést než povědomí o vlastní platební neschopnosti.

Více: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou více a velmi dobrá kvalita – viz odkaz a levná dětská židle